Helista E - R 10:00 - 18:00

LINNAMÄE TEE 3, KAUPLUS AVATUD E - R 10:00 - 20:00; L 10:00 - 15:00

HAABERSTI 1, KAUPLUS AVATUD E - R 10:00 - 20:00; L 10:00 - 15:00

Seleen 200 mcg tabletid N90

-45%
15.00€
8.25€
Laos
Mudel: F0387

0 arvamust


Ligikaudu 80% elanikkonnast on seleenipuudulikkus.

ilma suhkruta ilma suhkruta
ilma konservandita ilma konservandita
ilma magusaineta ilma magusaineta
ilma värvaineta ilma värvaineta
ilma gluteeni ilma gluteeni

90 portsionit - 90 tabletti - 90-päeva kuur

Seleen on toidulisand, mis sisaldab ainult ühte komponenti, milleks on seleen. Isegi asjaolu, et see aine ise ei oma terapeutilist toimet, on selle kasulikkust inimkehale on väga raske alahinnata. Statistika kohaselt kogeb umbes 75% kogu maakera elanikkonnast selle mikrokoostisosa teatud määral välj...

Kirjeldus

Seleen on toidulisand, mis sisaldab ainult ühte komponenti, milleks on seleen. Isegi asjaolu, et see aine ise ei oma terapeutilist toimet, on selle kasulikkust inimkehale on väga raske alahinnata. Statistika kohaselt kogeb umbes 75% kogu maakera elanikkonnast selle mikrokoostisosa teatud määral väljendatud puudulikkust.

Kuna seda koostisosa toidus praktiliselt ei leidu ja varem selle peamiseks allikaks olnud vesi on viimasel ajal oma omadusi oluliselt muutnud, on selliste komplekspreparaatide kasutamine üks väheseid viise organismi varude täiendamiseks.

Lisateave seleeni kohta

Seleeni kasutamist kinnitab juba asjaolu, et see on küll väikeses, kuid teiste koostisosadega võrreldes siiski märkimisväärses koguses olemas, kuid selle kontsentratsioon inimkehas on perioodilise süsteemi iseseisev koostisosa, mis on seerianumbri 34 all. Puhtal kujul on see metall, struktuurilt habras ja murdumisel läikiv.

Esmakordselt avastas selle 1817. aastal Rootsis töötanud ja elanud teadlane-keemik Jöns Jacob Berzelius. Mineraaliuuringutega tegeledes avastas ta kõigepealt selle metalli, kuid üksikasjalikumalt uuris kõiki selle omadusi alles 1873. aastal teadlane Willoughby Smith. Selle elemendi nimi pärineb kreekakeelsest Maa satelliidi nimest - Kuu.

Mõju inimese kehas

Enamik inimkehas leiduvast seleenist leidub neerupealistes, maksas, südames, sugunäärmetes, südames ja neerudes. Selle elemendi kogu kogus täiskasvanu kehas on umbes 12-14 mg. Peaaegu iga raku tuum sisaldab ka teatud koguses seda mikroelementi. Epidemioloogilise uuringu kohaselt on umbes 75% -l elanikkonnast organismis krooniliselt seleenipuudulikkus.

Seleen võtab inimkehas väga aktiivselt osa mitmesugustest ainevahetusprotsessidest. Osaleb lipiidide ainevahetuses, süsivesikute, valkude, samuti redutseerimise ja oksüdatsiooni protsessides. Kokku võib seda elementi leida rohkem kui 30 erinevast bioloogiliselt aktiivsest ainest, mis sünteesitakse inimkehas. Paljud kõige olulisemad hormoonid, sealhulgas kilpnäärme, sugunäärmete ja neerupealiste hormoonid, ei toimi, kui nad ei sisalda seda mikroelementi.

Täiskasvanu keskmine päevane vajadus selle aine järele on umbes 70-120 mcg. Ärge imestage, et seleeni sisaldus selle kompleksi tablettides on peaaegu kaks korda suurem kui näidatud norm. Fakt on see, et see imendub seedetraktis mitte rohkem kui 30-50% kogu toidukogusest ja teistest seleeniallikatest. Seetõttu on selline kontsentratsioon tingimata vajalik, et tagada organismis piisav kogus vastavat mikroelementi.

Kes peaks seda toidulisandit võtma?

Lähtudes asjaolust, et peaaegu 4 planeedi 5 elanikust kannatab selle mikroelemendi puudulikkuse all, on ühel või teisel põhjusel soovitatav seda tarbida peaaegu kõigil. Selleks, et mõista, kui väga vajate selle toidulisandi tarbimist, on vaja läbi viia analüüs seleeni sisalduse kohta veres. Normaalse kiirusega võite kompleksi võtta profülaktilistel eesmärkidel. Muidu sobib see kõigile, kes:

  • Vajadus tõsta elujõudu;
  • Puutub kokku liigse stressi mõjudega;
  • Elab aktiivset, sündmusterohket ja stressirohket elu;
  • Järgib taimetoidu- või vegandieeti;
  • Spordib täiskoormusega või töötab spordi juhendajana.

Kuidas seleeni võtta?

Selleks, et mõista, kui kaua peate seda toidulisandit võtma, peate kõigepealt nõu pidama oma arstiga. Ta hindab teie tervislikku seisundit ja annab asjakohast nõu piisava tarbimise ajakava osas. Tavaliselt on toidulisandi võtmise kulg 120-150 päeva, kuid erandjuhtudel võib seda määramata ajaks pikendada. Oluline on mõista, et iga organism on puhtalt individuaalne, seetõttu võib ajastus erineda.

Mis puutub tarbimise ajakavasse, siis soovitatakse tavaliselt võtta üks tablett toidulisandit päevas, eelistatult enne hommikust sööki. Sellisel juhul on vaja toode võtta see piisava koguse veega, mis aitab ainetel korralikult imenduda. Eraldi tasub mainida, et te ei tohiks seleeni võtta pärast sööki ega söögi ajal, sest sellisel juhul läbib märkimisväärne osa kogu ainest lihtsalt koos toidus sisalduvate kiudainetega, läbib seedetrakti ja sellest ei oleks mingit kasu.

Tänapäeval pole seleeni ostmine probleem. Probleemiks on tõeliselt kvaliteetse toidulisandi leidmine, mis vastab kõigile rahvusvahelistele standarditele. Võime kindlalt öelda, et meie kompleks on just selline.

Arvamused (0)
Lisa arvamus
Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Toitumisalane teave

Portsjon: 1 tablett
Portsjonid konteineri kohta: 90
Kogus ühe portsjoni kohta %NRV*
Seelen (438mcg veevabast naatriumseleniidist) 200mcg 364%
* Nutrient Reference Value

Koostisosad: Veevaba naaitriumseleniit, täiteained: (mikrokristalne tselluloos, kaltsiumfosfaat), paakumisvastane aine: magneesiumstearaat.

Allergeenid: Allergeenid puuduvad.